Pressiteade: Ida-Viru Loomeklaster korraldab esimese Loomemajanduse Fookuspäeva ja võtab projekti kokku.

18.12.2023

PRESSITEADE

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus

KUTSE: Ida-Viru Loomeklaster korraldab esimese Loomemajanduse Fookuspäeva.

Ida-Viru Loomeklaster korraldab esimest korda teisipäeval, 19.12. Narva kunstiresidentuuris Loomemajanduse Fookuspäeva. Fookuspäeva eesmärgiks on tuua loomemajanduse arendamisega seotud teemad ja inimesed Ida-Virumaal fookusesse. Fookuspäeval esitletakse ka Ida-Viru maakonna loomemajanduse valdkonna tegijatest videolugusid, milles tutvustatakse neljast valdkonnast loovaid ettevõtjaid: fotograafid, muusikud, kultuurikorraldajad, kunstnikud. Ettekanded avavad kogukonna kaasamist, loomemajandusest alguse saavaid muutuseid ja kestlikkuse teemat. Päeva lõpetab arutelu, „Kas loomemajandus võib olla Ida-Viru üks arengumootoritest?“

Fookuspäev toob kokku loomevaldkonnas tegutsevad erinevad osapooled, avaliku sektori, kolmanda sektori ja loomeettevõtjad. Fookuspäeva avab Narva linnapea Jaan Toots. Avaettekanne on teemat laiemalt avav, loomesektori mõjust turismile ja majandusele räägib Anu-Mall Naarits, Visionest Institute juht. Marje Tõemäe, Tallinna kultuuri- ja spordiameti kultuuriosakonna juhataja, annab ülevaate pikaajalise ja laiapõhjalise koostööprojekti mõjust - rahvusvahelise tiitli ja võrgustiku mõju linna arengule UNESCO muusikalinna Tallinna näitel. Kultuurisündmuste kestlikus korraldusest räägib Kertu Süld, Tallinn Music Weeki ja Station Narva jätkusuutlikkuse juht. Maarja Mänd, Tartu Uue Teatri produtsent, avab teatri 2024. aasta suveetenduse plaane Narva-Jõesuus. Johanna Rannula, Narva Kunstiresidentuuri juht hoiab fookuses residentuuri teemat kui rahvusvaheline sihtkoht. Värske Kaljo Kiisa noore filmitegija stipendiaat, produtsent Elina Litvinova, avab oma vaadet, et miks on Ida-Viru atraktiivne filmitegijatele. Kiviõli Seikluskeskuse asutaja Madis Olt, tutvustab Kiviõli Seikluskeskuse arendamise lugu, kuidas kunagisest tuhamäest on saanud atraktiivne maamärk nii kohalike kui turistide jaoks, olles üks rohepöörde edulugudest. Päeva lõpetab paneelarutelu: „Kultuur ja loomeettevõtlus – Ida-Viru arengumootor?”

 

Osalemine fookuspäeval on TASUTA. Täpse ajakava leiate siit: https://loomeklaster.ee/uudised/fookuspaev2023

 

Fookuspäeval osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine: https://forms.gle/BSMX5QiXV1rVhFgs9

Sündmusel on venekeelne sünkroontõlge.

 

Loomemajanduse fookuspäev on kokkuvõttev sündmus projektile „Ida-Viru loomeklastri käivitamine (ERR227)“, mida kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames. Käesoleva projekti raames on toimunud mitmeid erinevaid tegevusi, mis on suunatud Ida-Viru loomeettevõtjate võrgustiku arendamiseks 2023. aastal. Projekti erinevate tegevuste toetus on kokku 77 893,66 EUR.

Ida-Viru Loomeklaster on 2021. aasta sügisel algatatud koostöövõrgustik, mis koondab piirkonna loomevaldkonna ettevõtted, organisatsioonid ja tegijad eesmärgiga edendada tööstusjärgses Ida-Viru piirkonnas loomeettevõtlust, et anda tõuge kultuuri- ja majanduselu hoogustamiseks. Ida-Viru Loomeklastri tegevust koordineerib SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus.

Lisainfo:

Piia Tamm, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Ida-Viru Loomeklastri koordinaator

e-post: piia.tamm@ivek.ee , tel +372 55610512