Ida-Viru Loomeklastri õppereis Tartu 08.11.2022

08.11.2022

Hea Loomemajandusklastris osaleja,

 8. novembril 2022 toimub meil õppereis Tartu.

 Tutvume Aparaditehasega ja loomulikult saame omavahel paremini tuttavaks!

AJAKAVA

 

Teisipäev, 8. november:

Kell 7.00. start Narvast

Kell 10.00. – 12.00. Eesti Rahva Muuseumi külastus.

Teemad: Tutvume ERM-i  avatud galerii programmiga; uurime ERM-i poe tegevust (kuidas käib toodete valik poodi?); Kuidas saab tulla uurima ERM-i pärandihoidlas olevaid üksuseid kui keegi soovib oma toote/teenus vms jaoks uurida kultuuripärandi sügavaimaid kihte.

Kell 12.00. – 12.40. lõunasöök ERM-s. NB! Igaüks ise tasub oma lõunasöögi eest!

Kell 13.00 – 15.00.  Tartu Loomemajanduskeskuse tegevusest. /+ kohvi+ kook/

·         Tartu Loomemajanduskeskus (LMK) on 2009. aastal asutatud loomemajanduse arenduskeskus ja inkubaator, mille eesmärgiks on loomemajandusalase teadlikkuse tõstmine, ettevõtluse kasvu kiirendamine ning innovaatiliste ja kõrge lisandväärtusega loomemajanduse ettevõtete tekke toetamine Tartus ja Lõuna-Eestis.

·         Rohkem infot: loovtartu.ee/lmk/üldinfo

Kell 15.15. – 16.30. Tartu Kunstimaja külastus.

·         Tartu Kunstimaja, varasema nimega Tartu Kunstnike MajaVanemuise 26 asuv hoone, milles paiknevad MTÜ Tartu Kunstnike Liit, näituseruumid ning kunsti ja kunstitarbeid müüv salong. Algsetele näitusesaalidele teisel korrusel lisandusid 2002. aasta sügisel esimese korruse galerii ja 2008. aasta talvel hoovipoolne monumentaalgalerii. Tartu Kunstnike Liit korraldab neis näitusi 1959. aastast.Tartu Kunstimaja näitusetegevus toimub Tartu Linnavalitsuse ja Eesti Kultuurkapitali toel.

·         Tartu Kunstnike Maja ehitamist alustati 1957. aastal, see valmis 1959. aasta lõpul. Toona said majja ateljee 19 kunstnikku, kortereid oli majas 12 ja näitusesaale 3. Kunstnike majas kujunes tavaks korraldada 5–6 näitust aastas. 1970. aastate teisel poolel oli tegevus kasvanud 8–12 näituseni aastas. 2011. aastal toimus kolmes saalis kokku 28 näitust.

·         Rohkem infot: http://kunstimaja.ee/

Kell 16.45. – 20.00. Tartu Aparaaditehas – tehase tuur ja arendamise lugu. Kohtumine tegutsevate loovettevõtjatega ning üheskoos teeme läbi ka ühe töötoa.

·         Aparaaditehas on Tartus, Riia ja Kastani tänavate nurgal seisev vana tehasekompleks, kus nõukogude ajal valmistati külmutusseadmeid, salajasi allveelaevaosasid ja jälgede segamiseks ka mittetöötavaid vihmavarje ning tõmbelukke. Tehase õitsenguaegadel, seitsmekümnendate keskpaigas töötas siin ligi 1500 inimest, tehasel oli oma tervisekeskus koos sauna ja basseiniga, sööklad ja mitme korpuse jagu administratiivruume.

·         2006. aastal aastal omandas Aparaaditehase kompleksi ABC Kinnisvarateenuste OÜ, tänasel päeval haldab tehast Kultuuritehased Osaühing. Alates 2014. aastast arendatakse 14 000 m2 suurust keskust kultuuritehaseks.

·         Tänaseks päevaks on Aparaaditehasest ja seda ümbritsevast kvartalist saanud üks Tartu kiiremini arenevaid piirkondi. See universaalne kultuuritehas ühendab endas loomingulised ettevõtjad, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed, kaubanduse ja meelelahutuse. Siin on neli restorani, kaks kohvikut ja pagaritöökojad. Siin tegutseb pika ajalooga Müürilille täika ja veel pikema ajalooga Trükimuuseum ning koha on leidnud paljud põnevad väikepoed ja galeriid. Aparaaditehase südameks on siseõu, ehk Taskupark, mis pakub pelgupaika linnakärast ja arvukaid võimalusi vaba aja veetmiseks.

·         Rohkem infot: aparaaditehas.ee

KORRALDUSLIK INFO:

Ühistranspordi korraldame Narva-Tartu-Narva suunal. Peatused on vajadusel Narvas; Sillamäel, Jõhvis ja Iisakus. Samamoodi tagasiteel Narva.

Lõunasöök Tartus on igaühel endal vaja tasuda!

Taaskasutus on popp - palun võta kaasa oma nimesilt!

Ajakavas võib tulla ette muudatusi, hoiame registreerunud huvilisi muudatustega kursis.

 

KONTAKT:

Loomeklaster õppereis kontaktid:

 

Ida-Viru Loomeklaster juht: Piia Tamm piia.tamm@ivek.ee, mob: +372 5561 0512

Ida-Viru Ettevõluskeskuse turundusspetsialist Aleksandra Leštšuk, +372 5355 1188

REGISTREERUMINE

Õppereisil osalemiseks palun registreeru.

NB! Palun kiirusta registreerumisega. Kohtade arv on piiratud (kuni 25 inimest)!

/avaldatud 10.10.2022