Projekt “Mis oleks, kui…?” tutvustab kunsti ja loomemajanduse valdkonna võimalusi

19.02.2024

Narva kunstiresidentuur (NART) koos Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja Ida-Viru Loomeklasteriga korraldavad projekti “Mis oleks, kui…?”, mille eesmärk on tutvustada Ida-Virumaa noortele erinevaid võimalusi kunsti ja loomemajanduse valdkonnas ning kutsub häkatonile oma ideid arendama.

Projekti raames toimub hariduslike kultuuriürituste sari, mis hõlmab loenguid ja õpitubasid erinevates Ida-Virumaa koolides. Kohtumiste, õpitubade ja loengute läbiviimisel ning toetamisel osalevad mitmed kunstimaailmas tuntud loomeinimesed, sealhulgas Eesti Kunstiakadeemia visuaalse kommunikatsiooni õppejõud ja disaini- ning brändingu ekspert Ionel Lehari, sisearhitekt ja EKA ruumikujunduse eriala lektor Elina Steinpilm, aksessuaari- ja köitedisainer Dina Aller, kaasaegne kunstnik ja disainer ning EKA doktorant ja õppejõud, Darja Popolitova, EKA arhitektuuritudeng Diana Drobot.

Lisaks koolikülastustele toimuvad märtsis kaks avalikku kohtumist kõigile teemast huvitatutele. 02. märtsil kell 16:00 räägib Narva kunstiresidentuuris Vitali Valtanen kuidas arendada oma ideest toote.

12. märtsil kell 16:00 (vene keeles) ja 17:30 (eesti keeles) toimub Jõhvi Keskraamatukogus Elina Steinpilmi loeng “Sisearhitektuur nagu mõtteviis ja elustiil”.  

Projekti kulminatsiooniks on 22.-24. märtsil Narva kunstiresidentuuris toimuv loomemajandusele pühendatud seminar ja häkaton “Ida-Viru kingitus”, kus mentoritena osalevad mitmed EKA õppejõud ja IVEKi eksperdid.

22. märtsil õppejõud ja eksperdid juhatavad häkatoni sisse reedeõhtusel seminaril, kuhu on kõik oodatud kuulama nende lühiloenguid loomemajandusest. Seminarile registreerumine: https://forms.gle/bB46ajTKkzB7cZtRA 

Laupäeval ja pühapäeval toimuva häkatoni jooksul saavad osalejad luua või arendada kingitust, mis peegeldab Ida-Virumaa eripära. Need võivad olla suveniirid, aga ka kunstiobjektid, kogemused, sotsiaalsed projektid või midagi, mida tahaksid kinkida oma linnale, sõbrale, koolile või kollektiivile. Lisaks pakub häkaton võimalust kohtuda uute partneritega ja loovate inimestega ning võitjale on rahaline auhind oma idee elluviimiseks.

Mentoriteks on mitmed EKA õppejõud ja ka Ida-Viru Ettevõtluskeskuse eksperdid:
– Eesti Kunstiakadeemia visuaalse kommunikatsiooni õppejõud ja disaini- ning brändingu ekspert Ionel Lehari, 
– disainer ja EKA õppejõud Vitali Valtanen, 
– aksessuaari- ja köitedisainer Dina Aller, 
– EKA tootedisaini magistritudeng Natalja Gumennik, 
– IVEKi loomemajanduse projektijuht Kersti Liiva, 
– IVEKi turismiinfo konsultant Kristina Ernits.

Häkatonile on oodatud nii Ida-Virumaa elanikud, kui ka külalised kaugemalt, kes soovivad anda oma panuse maakonna arengusse. Osa võib võtta juba olemasoleva ideega, kuid selle võib ka kohapeal luua – ootame sind! Osaleda võib kuni 4 liikmelise tiimina, aga võib tulla ka üksi. Osalemine häkatonil on tasuta ning osalejate arv on piiratud. 

Registreerumine: https://forms.gle/c7z9hJx2q8ECXBog6 

Projekti “Mis oleks kui…?” rahastab Integratsiooni Sihtasutus. Projekti korraldab Narva kunstiresidentuur koos Eesti Kunstiakadeemia ja Ida-Viru Loomeklasteriga.

Täpsem info:
Johanna Rannula, Narva kunstiresidentuuri juhataja
johanna.rannula@artun.ee, 59177795

Projekti korralduslikud teemad:
Maaja Gundjajeva – projektijuht
maaja.gundjajeva@gmail.com