Ida-Viru Loomeklastri avakohtumine Narvas

10.12.2021

Reedel, 10. detsembril algusega kell 10.00 toimub Narvas loomeinkubaatoris OBJEKT Ida-Viru Loomeklastri avakohtumine.

Ida-Viru Loomeklaster on 2021. aasta sügisel asutatud koostöövõrgustik, mis koondab piirkonna loomevaldkonna ettevõtted, organisatsioonid ja tegijad eesmärgiga edendada piirkonnas loomeettevõtlust, et anda tõuge sealse kultuuri- ja majanduselu mitmekesistamiseks.

Klastri avakohtumine toimub nii kohapeal aadressil Linda 2 asuvas loomeinkubaatoris OBJEKT kui ka läbi veebi. Osa võtma on oodatud nii Ida-Viru loomeorganisatsioonide, kohalike omavalitsuste ja ettevõtete esindajad ning ajakirjanikud kui ka kõik huvilised.

Ürituse avavad tervituskõnedega riigihalduse minister Jaak Aab, kultuuriminister Tiit Terik, kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna juhataja asetäitja Eda Silberg ja klastri projektijuht, SA IVEK Viru Filmifondi koordinaator Piia Tamm. Ettekannetega loomeettevõtlusest esinevad kultuuriministeeriumi loomemajanduse nõunik Anu-Maaja Pallok ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar. Tervitustele ja ettekannetele järgneb loomeklastri 2022. aasta tegevusplaani tutvustamine ja arutelu.

Loomeklastri projektijuhii Piia Tamme sõnul on  loomevaldkonna vastu just praegu Ida-Virumaal suur huvi: „Loomeettevõtlus toob meie maakonda uusi talente, loob uusi töökohti ja tõstab piirkonna konkurentsivõimet. Ida-Virumaal on uusi väljundeid otsivate ettevõtjate ja organisatsioonide võimestamine läbi loomevaldkoma kompetentside kasvu oodatud ja vajalik. On aeg tuua kokku olemasolevad tegijad ning alustada pikaajalist koostööd ja arendusprotsessi.“ 

Ajakava

Reede, 10. detsember
Ida-Viru Loomeklastri avakohtumine ja esimene koolitus
Loomeinkubaator OBJEKT (Linda 2, Narva)

10.00 Kogunemine, hommikukohv ja kerge eine

10.20–10.50 Tervituskõned

10.20 Piia Tamm, Ida-Viru Loomeklastri projektijuht, SA IVEK Viru Filmifondi koordinaator
10.30 Jaak Aab, riigihalduse minister
10.40 Tiit Terik, kultuuriminister (veebis)
10.50 Eda Silberg, kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna juhataja asetäitja

10.50–12.15 Ettekanded

11.00–11.30 Anu-Maaja Pallok, kultuuriministeeriumi loomemajanduse nõunik: „Loomeettevõtlusest“
11.30–12.15 Juko-Mart Kõlar, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor: „Loomeettevõtte juhtimine ja arenguvõimalused“ 

12.15–12.30 Ida-Viru Loomeklastri 2022. aasta tegevusplaani tutvustamine
12.30–13.00 Arutelu

Osalemiseks on vajalik täita registreerimisvorm  

Osalus kohapeal COVID-19 tõendi ja isikut tõendava dokumendi alusel. Osalejatel on kohustus kanda maski. Eelregistreerunud veebiosalejatele saadetakse ülekande link vahetult enne üritust.

Ida-Viru Loomeklastri algataja on SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK) koostöös ettevõttega Shiftworks OÜ. Klastri käivitamist toetatakse Rahandusministeeriumi regionaalarengu toetusmeetme „Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise toetus“ raames. Toetuse andmise eesmärgiks on elavdada Ida-Viru maakonnas kõrgema lisandväärtusega ettevõtlust, pidurdada nooremaealise elanikkonna väljavoolu ja piirkonna eelisarendamise abil vähendada piirkonna mahajäämust võrreldes teiste Eesti piirkondadega. Klastri partner on Kultuuriministeerium.

/avaldatud 08.12.2021